ALİ BARIŞIK

 

2002 yılında 9 Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduğu gün işletmeci olmak istemediğine karar verdi ve Konservatuvar sınavlarına girerek tiyatro eğitimi almaya başladı. Eğitiminin 3. Yılında Royal Shakespeare Company’ye gözlemci olarak kabul edildi, sonrasında Royal Shakespeare Company ve BBC’nin ortak projesi olan Regime Change isimli oyunda rol aldı. 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Aynı okulda sahne ve diksiyon dersleri vermeye başladı. Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik eğitimlerini tamamlayarak öğretim üyesi oldu. Birçok sinema, tv ve tiyatro projesinde yer aldı. Son yıllarda daha çok yönetmenliğe eğilerek Hamlet, III. Richard, Martı, Woyzeck gibi oyunları yönetti. Londra’da oyunculuk eğitimi ve Berlin’de Meisner eğitimi aldı. Meisner ve Shakespeare üzerine bir çok üniversitede atölye çalışması düzenledi. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Tiyatro Anasanat Dalı’nda Dr. Öğr. Üyesi olarak çalışmaktadır.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.