ASENA GİRİŞKEN

 

1992 yılında Antakya’da doğdu. 14 yaşında tiyatro oyunlarında oynamaya başladı. Lisede yapılan mesleki eğilim belirleme testinde ikna kabiliyeti %99,9 çıkınca öğretmenleri tarafından hukuk bölümüne yönlendirildi. Fakat hayali oyunculuk olduğundan, ikna kabiliyetini bu yönde kullandı. 18 yaşında Nazım Hikmet Tiyatro Akademisi’ni kazandı ve İstanbul’daki oyunculuk yolcuğu başlamış oldu. Şahika Tekand Stüdyo Oyuncuları’nda kısa bir süre eğitim aldıktan sonra yolu CRAFT’la kesişti ve eğitimine orada devam etmeye karar verdi. Eric Morris ve Meisner teknikleriyle tanıştı. Çağ Çalışkur, Deniz Erdem ve Ali Barışık’tan oyunculuk dersleri aldı. 2016 yılında mezun oldu. Sonrasında, CRAFT Tiyatro’nun birçok oyununda asistanlık, idari görev ve CRAFT Atölye’de eğitmen asistanlığı yaptı.
BKM ve ID İletişim’in ortak yapımı olan Hira Tekindor’un yönettiği Arzu Tramvayı adlı tiyatro oyununda ve ‘’Çember’’, ‘’Aşk Yeniden’’ , ‘’İstanbullu Gelin’’ dizilerinde rol aldı. Şimdi, Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitmen ve CRAFT Tiyatro’nun ‘’Waterproof’’ adlı oyununda oyuncu olarak çalışmakta.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.