BARIŞ ARMAN

 

Yönetmen ve oyuncu Barış Arman, İstanbul Teknik Üniversitesi mimarlık bölümünde başladığı lisans eğitimini Haliç Üniversitesi tiyatro bölümünde tamamladı. İstanbul Devlet Tiyatrosu ve Craft Tiyatro’da oyuncu olarak görev aldı. Çeşitli tiyatrolarda çevirileri sahnelendi. 2017 yılında Lincoln Center Theatre's Directors Lab’e tüm dünyadan katılan 70 yönetmen arasında yer aldı. Kadir Has Üniversitesi Film ve Drama yüksek lisans programından mezun oldu. Chevening bursu ile gittiği LAMDA (London Academy of Music and Dramatic Arts)’da tiyatro yönetmenliği alanında ikinci yüksek lisansını tamamladı. Afife Tiyatro Ödülleri, Direklerarası Ödülleri, Yeni Tiyatro Dergisi, Üstün Akmen Ödülleri ve Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri’nde birçok dalda ödül alan Hedwig ve Angry Inch (Kazan Dairesi)’in ardından Olağan-içi Bir Gezi (24. İstanbul Tiyatro Festivali) ve Son Beş Yıl (Tebdil-i Mekan) isimli oyunları sahneledi. Konvansiyon dışı tiyatro biçimleri ile ilgilenen Barış Arman seyirci merkezli ve mekana duyarlı performanslar üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.