BEHİÇ CEM KOLA

 

Ege Üniversitesi’nde Matematik okuduğu yıllarda Dans eğitimi almaya başladı. Daha sonra yanlışlıkla katıldığı Üniversite Tiyatrosu’nda asıl yapmak istediği mesleğin Tiyatro olduğuna karar verdi ve matematik öğretmenliğini bıraktı. Mimar Sinan Sanat Tarihi’nde dışarıdan dersler almaya başladığı yıllarda Seyyar Sahne ekibiyle Tiyatro Medresesi’ni kurdu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nde okudu ve Kadir Has Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Film ve Drama Yüksek Lisansı’nı tamamladı.

2015’te kurduğu Kadıköy Theatron’da oyuncu/yazar/yönetmen olarak çalıştı. Cazu Tiyatro, Teatr Andra gibi ekiplerle Grotowski Tekniği üzerine araştırmalar yürüttü. Grotowski Institute ve Workcenter’da eğitim aldı; ayrıca Enstitü’de prömiyer yapan Salto oyununda çevirmen ve dramaturg olarak bulundu.

Oyunculuk Felsefesi ve Mesleğin Tanımları üzerine araştırmalarına halen devam etmekte.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.