BERFU AYDOĞAN

 

Galatasaray Üniversitesi ve Paris Sorbonne Üniversitesi ‘nde Felsefe eğitimi gördü. Aynı yıllarda İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda Müzikal Tiyatro Bölümü’ndeki eğitimini de tamamladı. Bu eğitiminin hemen ardından İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Sidikli Kasabası Müzikali adlı Broadway müzikaliyle profesyonel oyunculuk hayatına başladı. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nü tam burslu kazandı ve o yıllarda İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda rol almaya başladı. Yeditepe Üniversitesi'ndeki oyunculuk eğitimiyle aynı anda Michael Chekhov Europe hocalarından Michael Chekhov Tekniği eğitimi aldı.

Master eğitimini Hacettepe Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde yaptı ve 2019'da Sevim Burak'ın İşte Baş, İşte Gövde, İşte Kanatlar oyunu üzerine yazdığı ve yönettiği yüksek lisans teziyle oradan da mezun oldu.

Çağdaş oyunculuk tekniklerine olan ilgisi dolayısıyla 2021-2022 yıllarında Atina'daki Attis Theatre'da Theodoros Terzopoulos ve Savvas Stroumpos'tan Terzopoulos Tekniği eğitimi alarak oyuncunun temel enstrümanı olan beden kullanımı, nefes ve ses teknikleri üzerine çalışmalar yaptı.

2021'de Kadıköy Emek Tiyatrosu'nda Sanki Hiç Unutmayacakmış Gibi adlı tek kişilik performansına başladı. 2014'ten bu yana aralıksız görev aldığı İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda bu sezon Arthur Miller'ın Cadı Kazanı oyunuyla sahnede yer almaya devam etmekte.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.