BERKAY AYGÖR

 

Eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi’nde mühendislik okuyarak başladı. Üniversitenin ilk yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Oyuncuları’na katıldı. Tiyatroyla bağını oyun yazmak üzerine kurdu. Gri(2008) ve Pencereden Yukarı(2009) adlı kısa oyunlarınısahneye koydu. Mühendisliğin ardından eğitimine İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji bölümüne geçerek devam etti.

2010 yılında Berkun Oya’nın genel direktörlüğünü yaptığıKrek Tiyatro Topluluğu’nun teknik ekibine girdi ve iki sene ekipte yer aldı.

Vladimir Petnaçek, Andrey Zvyagintsev, Mark Ravenhill ve Zinnie Harris gibi yazar ve rejisörlerin atölye çalışmalarına katıldı.

2011 yılında kendi ekibi “Yerinde Tiyatro”yu kurdu. Yazdığı“Oda”ve “Islak”adlı oyunlarısahnelendi. “Islak”oyununu kendisi yönetti.

2016 yılında premier’i yapılan Craft Tiyatro’nun “Yen”isimli oyununun dramaturgluğunu yaptı.

Oyun yazarlığı ve dramaturgluğun yanında eğitmenlik çalışmalarına devam etmektedir.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.