BURCU SALİHOĞLU

 

1997’de K.T.Ü. Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden, 2001 yılında Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. 2019, yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Tiyatro Yönetmenliği alanında yüksek lisansını bitirdi. 2017’de Reiki Master oldu. 2020’de ThetaHealing uygulaycı eğitimlerini tamamladı. 2008 – 2022 yılları arasında, üniversitelerde verdiği Ses Eğitimi ve Diksiyon derslerinde, Kristin Linklater tekniğini temel alarak, kendine has, yöntemini oluşturdu.

2001 yılından bu yana, alanda, oyuncu ve yönetmen olarak çalışmakta. “Kovan”, “72.Koğuş” gibi birçok filmde oynadı. “Göç Dalgası” ve “Bahane” adlı oyunları yönetti. Oyunculuk dalında, öğretim görevlisi olarak İstanbul Aydın Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi gibi köklü üniversitelerde çalıştı. Tiyatro ve yaratıcı drama alanında yayınlar yaptı. Tiyatroda Grotesk Kavramı ve Türkiye’deki örnekleri üstüne tez yazdı.

2022 yılında , sanat üreticisi ve doğa bilimcisi dostlarıyla birlikte bir dernek kurdu halen, “S.A.D.E. Derneği’nin Başkanlığını sürdürmektedir.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.