CAN KILCIOĞLU

 

Can İzmir'de doğdu, büyüdü. Neredeyse mühendis olma yolundayken şiiri ve fotoğrafı keşfetti. Lise 1'de bir sabah walkman dinleyerek okula giderken yönetmen olmaya karar verdi. Galatasaray Üniversitesi'nde ve Bordeaux'da sinema okudu. Önce kısa filmler çekti, senelerce setlerde çalıştı, asistanlık yaptı. 2007'de yazıp yönettiği 'Yoldaki Kedi' kısa filmi 12 ödül aldı, yurtiçi ve yurtdışında onlarca festivalde gösterildi. 2008'de bir ilkokulda çocuklara sinema dersleri verdi; kurumsal firmalara kısa film atölyeleri düzenledi. 2011'de Craft'ta Kamera Önü Oyunculuk dersleri vermeye başladı. 2013'te ilk uzun metraj filmi Karnaval'ı yazıp yönetti, ödüller aldı. Bir yandan 8 yıl tiyatroda oyunculuk yaptı. 2018'de bir kadın dayanışması hikayesi olan 'Hayattayız' kısa filmini yazıp yönetti.

Şimdi Kadir Has Üniversitesi'nde yüksek Lisans'ta 'Film Yapımına Giriş' dersleri veriyor. Craft'ta hem oyunculuk hem proje geliştirme derslerini veriyor. Senaryosunu yazdığı sinema filmi, tiyatro ve dizi projeleri var. Ve de Dünya isminde dünyalar güzeli bir kızı var. 

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.