GİZEM ERDEM

 

Çocukluğundan beri bale, modern dans, jazz dansı, buz pateni ve halk oyunları ile ilgilenmesi, Bilkent konservatuvarı Oyunculuk bölümü okuduğu yıllarda (1996-2000) kendisine çok katkıda bulunmuştur.

 Profesyonel hayatına Ankara Devlet tiyatrosunun ‘ Ghetto’ oyununa girerek mezun sanatçı kimliği ile başlayıp, özel tiyatro olan Öteki Tiyatronun ‘ Azizname’ oyunu ile devam eder. Sonrasında 6 yıllık bir dans macerası  başlar. ‘ Hürrem Sultan’(2003), ‘Night of the Sultans’(2004), ‘Zeynep Tanbay Dans Projesi’(2005-2008) gibi topluluklarda dans eder.  Bahçeşehir Üniversitesinde yüksek lisans okurken,  değerli Zurap hocasının ‘Macbett’(2008) oyununda oynar. Daha sonra Dot tiyatrosunda 9 sene oyunculuk yapar(2008-2016). Dot tiyatrosunun ‘Vur,Yağmala, Yeniden’, ‘Pornografi’, ‘Öksüzler’, ‘Sarı Ay’, ‘Uncut’ oyunları, ‘Dövüş gecesi’, ‘İki Kişilik Yaz’ oyunlarında oynamıştır. 2017 yılında Dasdas tiyatroda ‘Çirkin’ oyununda rol alırken bir yandan ara verdiği dansla ilgili hareketlenmeler başlar. Yakın zamanda ‘Mut’ ve ‘Vorteks’ dans projelerinde dans etmiştir.

‘Yılan hikayesi’, ‘Çıplak Gerçek’, ‘Ben de özledim’, ‘Vicdan’, ‘Ağır roman’ ve‘Beş kardeş’ dizilerinde rol almış. ‘Canavarlar Sofrası’, ‘Nadide Hayat’ ve ‘Rüya’ filmlerinde oynamış.  Derviş Zaim in ‘Rüya’ filminde 2016 Altın koza en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır. 

‘Profilo çamaşır makinesi’, ‘İng bank’, ‘Bingo’, ‘Cardfinans Yılbaşı’, ve ‘Beko’ reklamlarında oynamıştır

Oyunculuk ve dans dışında bazı oyunlara koreografi ve hareket düzenleme de yapmaktadır. Bu oyunlar: ‘Vur,Yağmala,Yeniden’(Dot), ‘İstila’(Bplanı), ‘Yuva’(Bplanı), ‘Yutmak’(Craft), ‘Kafkas Tebeşir Dairesi’(Tiyatro Adam), ‘Bir İntiharın Genel Provası’(Tiyatro Adam)

Craft Oyunculuk Atölyesi’nde hareket dersi alanında 3. Senesine girmiştir. 

 

  GERİ

İLETİŞİM

Zühtüpaşa Mahallesi, Şefik Bey Sokak

No:17, 34724 Kadıköy/İstanbul

Gişe: 0 (216) 345 05 18 / 19 | info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

BİZİ TAKİP EDİN

Craft Tiyatro © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.