HAYATİ ÇİTAKLAR

 

2008 yılında tam bursla eğitime başladığı Koç Üniversitesi’nden Felsefe,İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyatve Toplumsal Cinsiyet Çalışmalarıprogramlarından 2012 yılının Ocak ayında onur derecesiyle birincilikle ve ‘Sanatta Üstün Başarı Ödülü’ ile mezun oldu. Lisans düzeyinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne özel öğrenci statüsünde devam etti. Avrupa Birliği onur bursuyla devam ettiği Warwick ÜniversitesiTiyatrove Performans Çalışmaları, Amsterdam Üniversitesi Tiyatro, Helsinki Üniversitesi Dramatik Sanatlar ve Belgrad Sanat Üniversitesi KüratörlükYüksek Lisans Programlarından 2014 yılında mezun oldu. 

Çeşitli kuruluşlarda ve projelerde yazar, yönetmen, aktör, dramaturg, editör, çevirmen, kostüm tasarımcısı ve ressam olarak yer aldı. Şiir,öykü ve performans sanatıdallarında ödüller kazandı. Çocuk ve yetişkin oyunları yurt içi ve yurt dışındaki tiyatroların repertuarlarına alındı, sahnelendi. Alyoşisimli kitabı 2011 yılındaİmge Kitabevi Yayınları’ndan yayımlandı.

2013 yılında Humanity in Action bursuyla ödüllendirildi. Sanatçı konaklama programlarından davetler aldı. İngiltere, Kolombiya, Hollanda, İsveç, Sırbistan, ABD ve Türkiye’de resim, video ve fotoğraf sergileri açtı. 2014 ve 2015 yıllarında Hollanda Kraliyet Ailesi’nin ve Erasmianium Vakfı’nın onur konuğu olarak Amsterdam’da oyunculuk sanatı üzerine konferanslar verdi ve atölye çalışmaları düzenledi. 2016 yılında Avrupa Birliği Erasmus Mundus kurultayı tarafından ödüllendirildi ve çalışmaları İsviçre’de Lugano Üniversitesi’nde gösterildi. 

2013 yılından itibaren Türkiye, Avrupa, Afrika ve Hindistan’da oyunculuk, performans sanatı ve tiyatro dersleri vermekte; tiyatro, edebiyat, görsel sanatlar ve sinema alanlarındaki çalışmalarına devam etmektedir. 

 

  GERİ

İLETİŞİM

Zühtüpaşa Mahallesi, Şefik Bey Sokak

No:17, 34724 Kadıköy/İstanbul

Gişe: 0 (216) 345 05 18 / 19 | info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

BİZİ TAKİP EDİN

Craft Tiyatro © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.