İLKNUR GÜNEŞ

 

1981 yılında İzmir’de doğdu.  İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi’nden 1999 yılında mezun oldu. Oyunculuğa olan ilgisini ilk olarak lisede oynadığı Fransızca oyunlarda keşfetti.  Ege Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema Bölümü’nde 2 yıl okuduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Oyunculuk Bölümü’nü kazanınca Ege Üniversitesi’nde okuduğu bölümü bırakmaya karar verdi. Mezun olduktan sonra İzmir ve İstanbul Devlet tiyatrolarında oyunlarda oynadı. 2010 yılında Studio Oyuncuları’nda Şahika Tekand’la çalışmaya başladı. Diksiyon ve Oyunculuk üzerine birçok yerde eğitim verdi. Oyunculuk bölümünde okuduğu yıllarda “En Son Babalar Duyar” dizisi ile dizi oyunculuğunda ilk deneyimini yaşadı ve sonrasında çeşitli dizilerde rol aldı. Yedi Kocalı Hürmüz ve Kanal-i-zasyon gibi sinema projelerinde rol aldı. 

Son olarak Kafkas Tebeşir Dairesi, İstibdat Kumpanyası ve Çılgın Dünya tiyatro oyunlarında yer aldı. Şu anda; Studio Oyuncuları’nda oyuncu ve eğitmen olarak çalışmakta, Craft Oyunculuk Atölyesi’nde diksiyon dersleri vermekte ve tiyatro oyunlarında oynamaya devam etmektedir.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Zühtüpaşa Mahallesi, Şefik Bey Sokak

No:17, 34724 Kadıköy/İstanbul

Gişe: 0 (216) 345 05 18 / 19 | info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

BİZİ TAKİP EDİN

Craft Tiyatro © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.