Meisner Akademi

 

Meisner tekniği pratikte oyuncu adaylarını ben odaklı olmanın dışına çıkararak, onlara kişilere ve çevrelerine karşı daha duyarlı olmanın yolunu gösterir. Duyuları daha açık, çok daha iyi dinleyen, daha az düşünüp, dürtülerinin sesini duyabilen oyuncular yaratır. Meisner Tekniği, kişinin sadece 'düşünmeden ve dinleyerek', anın içinde kalıp, duygularını özgürce yaşayabilmesini sağlar. Meisner, oyunculara yönelik bir teknik olmak zorunda değil. Biz de uyguladığımız teknikleri oyuncu adayı olmayan kişiler, oyuncu ve oyuncu adayları ile paylaşmak üzere Meisner Akademi’de buluşuyoruz.

Kendinle o kadar ilgilisin ki,dışarıda ne olduğunun farkında değilsin.

Dinleyememek ve düşünmek. Kişi, dinleyemediği için düşünen, düşündüğü için dinleyemeyen bir hale geldi ve kendini içinden çıkılması zor bir döngünün içine soktu. Onu bu döngüden kurtarmak gerek.

Meisner tekniği sahnede oyunculuk sanatıyla ilgili karşılaştığımız çok önemli bu iki soruna çözümler öneriyor. Getirdiği çözümlerle ve adım adım ilerleyen egzersizleriyle gerçek hayatla, oyun arasındaki köprüyü kuruyor. Oyuncuyu, sahnede doğan her anı yakalayabilmek için oyuncuyu kapalı halden, her şeye açık hale getiriyor. Oyuncuların hissettikleri gerginlikleri ve korkuları kaldırarak, onların duyarlılıklarını arttırıyor. Gerçek konusundaki ısrarıyla oyuncuların ayıklık ve yaratım seviyesini en üst seviyelere taşıyor.

İçerik: Bu atölye katılımcıların Meisner tekniğini daha derinden anlayabilmeleri için tasarlanmıştır.

Katılımcılar Tekrar Egzersizleri, Bağımsız Aktiviteler, Duygusal Hazırlık gibi çalışmalar yaparak Meisner tekniğinin esaslarını öğrenecek ve bir sahne oluşturmayı deneyimleyeceklerdir.

1. Kur: 4 Ay
2. Kur : 4 Ay
3. Kur : 4 Ay

 

ÇAĞ ÇALIŞKUR   ALİ BARIŞIK     ATÖLYE

 

 

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2023 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.