ÜMİT YAŞAR BEKAR

 

1988’de doğdu. Trabzonlu. Manisa’da büyüdü. Antalya’ya gidip olgunlaştı. Fransa’da yüksek lisans yaparken pişti. Sonra hiç işim olmaz dediği şehir olan İstanbul’a düştü. 

Akdeniz Üniversite Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü dereceyle bitirip, bursla Montpellier’de yüksek lisans eğitimini devam ettirirken, çocukluğundan beri hep içinde barındırdığı oyunculuk aşkının sübliminal mesajlarına kulak verdi ve master programının bitmesine 20 (evet yirmi) gün kala hiç tanımadığı bir şehre hayalini gerçekleştirmek üzere adım attı. İlk adımdan sonraki tüm adımları tökezleyince, memleketine dönmeye karar verdiği andan 1 (evet bir) dakika sonra telefonuna Craft Tiyatro’nun yeni ekibi için “Oyuncu Seçmesi”ne katılabileceği bilgisi geldi. Her şey ters giderken hayat bambaşka bir yol sundu önüne.

O günden itibaren durmadan öğreniyor, çalışıyor. Sarıkamış’ta askerlik yaptığı 6 aylık süre dışında (evet Sarıkamış) 2013’ün başından 2015’in neredeyse sonuna kadar Çağ Çalışkur’un tüm derslerine girdi ve asistanlığını yaptı. Bu süreçte İpek Bilgin’in Eric Morris atölyelerine ve Mike Bernardin’in Meisner Atölyesine katıldı.   Eric Morris ve özellikle Meisner tekniğinin tutkunu oldu  ve öncesinde hiç işim olmaz dediği eğitmenliğe adım attı. 

Çağ Çalışkur’un yönettiği “Enkaz” oyunu, İpek Bilgin’in süpervizörlüğünü yaptığı ve Tom Lycos’un yönettiği  “Taşlar” oyununda yer aldı.  Halen Toy İstanbul’da sahnelenen “Ölümcül Çocuk Parkı Yaraları” oyununda oynamaya devam etmekte ve Craft Oyunculuk Atölyesi’nde eğitmen olarak görev almaktadır. 

 

  GERİ

İLETİŞİM

Zühtüpaşa Mahallesi, Şefik Bey Sokak

No:17, 34724 Kadıköy/İstanbul

Gişe: 0 (216) 345 05 18 / 19 | info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

BİZİ TAKİP EDİN

Craft Tiyatro © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.