UTKU DEMİRKAYA

 

1985 yılında İstanbul'da doğdu . Liseden mezun olduktan sonra konservatuar oyunculuk bölümüne hazırlanırken gitmeye karar verdiği Eminönü halk eğitim merkezinde Dansla tanıştı. İlk bale ve modern dans eğitimini burada aldı. 18 yaşında dans bölümüne girmeye karar verdi ve 19 yaşında Yıldız Teknik Üniversitesi modern dans bölümüne girdi. Birçok yerli ve yabancı koreograf ve hocayla çalışmalar yaptı. Okulda okurken Çağdaş bale topluluğunda dans etmeye başladı 3 seneyi aşkın bir süre boyunca bu toplulukta modern ve klasik bale eserlerinde dans etti.

Modern dans bölümünden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimine devam etti ve Şahika Tekand stüdyo oyuncularında oyunculuk eğitimi aldı. Birçok tiyatro oyununda koreograf,oyuncu ve dansçı olarak görev aldı. Keşanlı Ali Destanı, Küçük Adam Ne Oldu Sana ve Kafkas Tebeşir Dairesi oynadığı oyunlardan bazılarıdır. Koreografisini yaptığı bazı tiyatro oyunları Gökyüzüne bir merdiven, Market, Geçilmez, Guguk kuşu, İenosconun Sıkıntısı , İki Efendinin Uşağı Alaturka, Haydi Masallara ,Gökkuşağı ormanı ve Kıpti Kumpanya’dır. Aynı zamanda Kanlı postal, Evlenmeden olmaz sinema filmleri ve Muhteşem Yüzyıl Kösem, SÖZ  televizyon dizilerinde rol almıştır. Halen Craft oyunculuk atölyesi ve İTÜ GVO okullarında eğitmenlik  yapmaktadır.2017 yılında İlknur Güneş’le beraber Uyumsuz Tiyatroyu kurmuşlardır.

 

  GERİ

İLETİŞİM

Merkez Mah. Silahşör Cad. Birahane Sok.

Bomontiada Eski Bira Fabrikaları

No:1 / C Blok Kat:2 Şişli / İstanbul

Gişe: 0 (212) 234 73 48 / 0 (212) 234 59 84

info@atolyecraft.com

BİZDEN HABERDAR OLUN

Craft Tiyatro KVKK Politikası
Craft Tiyatro © 2024 - Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım ve altyapı hizmetleri tiyatrolar.com.tr tarafından sağlanmaktadır.
Bu web sayfasında yüksek güvenlikli 2048-bit SSL kullanılmaktadır.

Craft Eğitim Kültür Sanat ve Organizasyon Anonim Şirketi veri sorumlusu olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.